Електрогазозварник


Кваліфікаційна характеристика

Професія: Електрогазозварник

 

Кваліфікація: II-IІІ розряд

Повинен знати:

Будову електрозварювального обладнання,  газозварювальної апаратури, зваБез имени-2рювальних напівавтоматів, зварювальних автоматів. Вимоги до зварного шва відповідно до : положення у просторі. Геометрія шва; довжина шва; умовні позначення зварних з’єднань і швів на кресленнях відповідно до ДСТУ. Будову зварного з’єднання ; способи їх випробування. Види контролю; способи вибору марок електродів залежно від хімічного складу статей , які зварює ; властивості і призначення захисного покриття електродів і властивості захисних газів; вимоги підготовки деталей і вузлів під зварювання відповідно до ДСТУ та технології зварювання.

   Основні технологічні прийомні зварювання і наплавлення деталей різного хімічного складу; статей, чавуну, кольорових металів і сплавів; вибір режиму різання і норми на витрати після повітряного стругання.

Повинен уміти:

Без имени-1Виконувати ручне дугове, газове, автоматичне і механічне  дугове зварювання в захисних газах і під шаром флюсу простих деталей і вузлів зі сталей другої групи зварюваності, кольорових металів і сплавів ; середньої складності деталей, вузлів, трубопроводів зі сталей першої групи зварюваності і трубопроводів у всіх положеннях крім стельового . Виконувати кисневе прямолінійне і криволінійне різання в різних положеннях металів, простих і середньої складності деталей з вуглецевих та низьколегованих сталей першої і другої групи розрізуваності , за розміткою вручну, з використанням газокисневих різаків для роботи на газах замінниках; на переносних, стаціонарних та плазморізальних машинах у всіх положеннях.